Anasayfa / Haberler / Migros’un Esenyurt’taki deposunda fiili grev

Migros’un Esenyurt’taki deposunda fiili grev

Migros’un Esenyurt’taki deposunda çalışan yaklaşık 350 işçi, fazla mesai dayatması, yemeklerin kurtlu ve bozulmuş olması, ücretlerinin düşük olması ve geç ödenmesi nedeniyle bugün fiili grev gerçekleştirdi.

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyelerinin de olduğu işçiler, kötü şartlar altında çalıştıklarını dile getirdikten sonra dün gece işten atılan çalışma arkadaşı Azad Erdinç’in tekrar işe alınmasını da talep ediyorlar. Şirket yöneticileri grevin başlamasının ardından üretimi durduran işçileri tehdit ederken depoya polis sevk edildi.

Sabah 07.30’da başlayan grev sonrasında yapılan görüşmeler neticesinde ise akşam saatlerinde anlaşmaya varılarak grev sonlandırıldı. DGD-Sen tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada “Sabah 07.30’da başlayan iş durdurma eylemi sonucu depoya gelen Usgrup patronu Veysel Cingöz işçiler ve sendika başkanımızdan oluşan heyetle görüşme yapmak zorunda kaldı. Görüşme sonucunda talepler kabul edildi. Verilen sözlerin takipçisi olacağız.” denildi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir