Anasayfa / Haberler / Migros’un Esenyurt’taki deposunda fiili grev

Migros’un Esenyurt’taki deposunda fiili grev

Migros’un Esenyurt’taki deposunda çalışan yaklaşık 350 işçi, fazla mesai dayatması, yemeklerin kurtlu ve bozulmuş olması, ücretlerinin düşük olması ve geç ödenmesi nedeniyle bugün fiili grev gerçekleştirdi.

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyelerinin de olduğu işçiler, kötü şartlar altında çalıştıklarını dile getirdikten sonra dün gece işten atılan çalışma arkadaşı Azad Erdinç’in tekrar işe alınmasını da talep ediyorlar. Şirket yöneticileri grevin başlamasının ardından üretimi durduran işçileri tehdit ederken depoya polis sevk edildi.

Sabah 07.30’da başlayan grev sonrasında yapılan görüşmeler neticesinde ise akşam saatlerinde anlaşmaya varılarak grev sonlandırıldı. DGD-Sen tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada “Sabah 07.30’da başlayan iş durdurma eylemi sonucu depoya gelen Usgrup patronu Veysel Cingöz işçiler ve sendika başkanımızdan oluşan heyetle görüşme yapmak zorunda kaldı. Görüşme sonucunda talepler kabul edildi. Verilen sözlerin takipçisi olacağız.” denildi.

Adresi kontrol edin

Bolu’da parkta oturan Suriyelilere ırkçı saldırı

Bolu’da dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda oturan 4 Suriyeli gence ırkçı saldırı düzenlendi. Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.