Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da kabul edilen reformların hayata geçirilmesi talebiyle birçok kentte binlerce kişi sokağa çıktı

Kolombiya’da kabul edilen reformların hayata geçirilmesi talebiyle birçok kentte binlerce kişi sokağa çıktı

Kolombiya’da dün (28 Eylül) Bogota, Medellin, Cali, Baranquilla ve Pereria’nın da aralarında bulunduğu birçok kentte binlerce kişi sokağa çıktı.

28 Nisan’da başlayan eylemler sonrasında kabul edilen ve geçtiğimiz ay kongreden geçen reformların yürürlüğe konulmasının talep edildiği eylemlerde kongre tarafından onaylanan 4 milyar dolarlık vergi reformu da protesto edildi. Yürürlüğe sokulması istenen reformlar arasından 4 milyon yoksul aileye temel gelir ödenmesi, devlet üniversitelerinde ve teknik okullarda ücretsiz eğitim, kadın ve gençleri işe alan işletmeler için maaş sübvansiyonları sağlanması gibi düzenlemeler bulunuyor.

Ulusal Grev Komitesi’nin çağrısıyla binlerce kişi sokağa çıkarken Bogota başta olmak üzere birçok noktada polis saldırıları sonrasında, polis ve eylemciler arasında çatışmalar yaşandı. Yaralananların olduğu eylemlerde çok sayıda eylemci de gözaltına alındı.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir