Anasayfa / Haberler / ABD’de binden fazla maden işçisinin grevi beşinci ayında sürüyor

ABD’de binden fazla maden işçisinin grevi beşinci ayında sürüyor

ABD’nin güneydoğusundaki Alabama eyaletinde yer alan Brookwood’daki Warrior Met Coal madeninde çalışan 1000’den fazla maden işçisi ücretlerinin yükseltilmesi ve daha fazla sosyal yardım talebiyle başladıkları grevi beşinci ayında sürdürüyorlar.

Şirketin Nisan ayında sendikaya önerdiği toplu iş sözleşmesiyle ilgili yapılan oylamada işçilerin ezici bir çoğunluğunun karşı oy kullanması sonrasında grev başladı. Grev kararının ardından işçilerin üyesi olduğu Amerika Birleşik Maden İşçileri (UMWA) sendikası ile şirket arasında şimdiye kadar herhangi bir anlaşma yapılmadı.

Geçen hafta sonu, UMWA sendikasının yüzden fazla üyesi, Warrior Met Coal’ın en büyük hissedarının bulunduğu New York’taki bir yatırım yönetimi şirketi olan BlackRock’un şirket merkezinin dışında eylem gerçekleştirdi. 4 Ağustos’ta ise maden işçileri, Illinois, Indiana, Pennsylvania, Ohio, Kentucky ve Batı Virginia’dan gelen binlerce UMWA üyesi ve destekçileri tarafından Brookwood, Alabama’da büyük bir miting düzenlendi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir