Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da eylemler ikinci ayında devam ediyor

Kolombiya’da eylemler ikinci ayında devam ediyor

Kolombiya’da ikinci ayını dolduran ve en az 60 kişinin yaşamını yitirdiği eylemler devam ediyor. Dün (29 Haziran) Bogota, Medellin, Pasto, Pereira, Barranquilla ve Santander de Quilichao gibi çok sayıda kentte yine binlerce kişi sokağa çıktı, birçok noktada polis saldırıları sonrasında çatışmalar yaşandı.

Bogota Fontanar Park’ta gerçekleşen eylemlere yönelik polis saldırılarında çok sayıda eylemcinin yanı sıra dört gazeteciyi yaraladı. Başka birçok noktada da eylemcilere ve gazetecilere yönelik ağır polis şiddeti haberleri geldi. Ülkenin en büyük ikinci kenti Medellin’de de polis saldırısının ardından çatışma yaşandı.

Öte yandan sömürgeciliğin sembolleri de eylemcilerin hedefinde olmaya devam ediyor. Barranquilla ve Santander de Quilichao kentlerinde düzenlenen eylemlerde Kolombiya’ya adını veren Avrupa sömürgeciliğinin simgelerinden Kristof Kolomb’un heykeli eylemciler tarafından devrildi.

Adresi kontrol edin

Askerler tarafından işkenceyle öldürülen mültecinin dosyasında takipsizlik kararı verildi

Geçtiğimiz Kasım ayında Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken askerler tarafından işkenceyle öldürüldüğü belirtilen Ridwan Îd Numan El Ehmed’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir