Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da eylemler hükümetin tehditlerine ve yoğun polis şiddetine rağmen 3. haftasında sürüyor

Kolombiya’da eylemler hükümetin tehditlerine ve yoğun polis şiddetine rağmen 3. haftasında sürüyor

Kolombiya’da vergi reformu tasarısına karşı başlayan, genel olarak hükümet politikalarına ve polis şiddetine karşı bir ayaklanmaya dönüşen eylemler 28 Nisan’dan bu yana devam ediyor. Devlet başkanı Ivan Duque’nin tehditlerine karşın 3. haftada birçok şehirde kitlesel eylemler gerçekleştirildi.

Başkent Bogota’daki tarihi Bolivar Meydanı başta olmak üzere birçok noktada bir araya gelen eylemcilerin barışçıl eylemine polis saldırısı sonrasında çatışmalar yaşandı. Kentin en hareketli caddelerini trafiğe kapatan eylemciler polis saldırılarına karşı saatlerce direndi.

Öte yandan Kolombiya Senatosu ve Temsilciler Meclisi tarafından, özel kliniklere ve ilaç şirketlerine ayrıcalık tanıyan ve eylemcilerin hedefindeki politikların başında gelen Sağlık Reformu tasarısının rafa kaldırılmasına karar verildi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir