Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da yoğun polis şiddetine rağmen Duque hükümetine karşı eylemler devam ediyor

Kolombiya’da yoğun polis şiddetine rağmen Duque hükümetine karşı eylemler devam ediyor

Kolombiya’da hükümetin yeni vergi yasasına karşı başlayan ve Duque hükümetine karşı genel bir toplumsal ayaklanmaya dönüşen eylemler birinci haftasını doldurdu.

Ülke genelinde bir hafta süren eylemlere yönelik saldırılarda polis biber gazı, tazyikli su ve plastik merminin yanısıra gerçek mermi de kullanıyor. Özellikle Cali’de devam eden eylemlerde yoğun çatışmalar yaşandığı, polisin bir çok noktada eylemcilere ateş açtığı ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği haberleri geliyor.

Polis ve eylemciler arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda şu ana kadar en az 52 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Kolombiya hükümetinin, kamu hizmetlerine ve temel gıda ürünlerine tüketim vergisi konulmasını öngören tasarının geri çekmesi talebiyle, 28 Nisan’da ülke çapında genel grev ilan edilmiş ve kitlesel sokak gösterileri başlamıştı. Buna rağmen devam eden eylemeler hükümete karşı genel bir toplumsal ayaklanmaya dönüşmüş durumda.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir