Anasayfa / Haberler / Datça Demokrasi Platformu’ndan Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine karşı eylem çağrısı

Datça Demokrasi Platformu’ndan Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine karşı eylem çağrısı

Muğla’nın Datça ilçesinde bulunan Kargı koyunda bulunan 128 dönümlük kamu arazisinin Cumhurbaşkanlığı kararıyla otel yapılmak amacıyla Özelleştirme İdaresi’ne devredilmesine karşı Datça Demokrasi Platformu tarafından eylem çağrısı yapıldı.

Sosyal medyada #DatçayıSavunuyoruz etiketiyle yapılan çağrıda “Gebekum’dan Kargı’ya yaşam alanlarımızın yağmalanmasına izin vermeyeceğiz. Yağmaya, talana, özelleştirmeye karşı #DatçayıSavunuyoruz demek için 14 Nisan Çarşamba Günü saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Datça’da farklı politik gruplar ve kitle örgütleri tarafından oluşturulan “Datça Demokrasi Platformu” tarafından yapılan açıklamada “Son zamanlarda doğaya ve Datça’ya yönelik artan saldırılar, Datça Kent Savunması anlayışıyla davranmamızı zorladı.” denildi. Açıklamada “Yakın günlerde şehrimizin gündeminde olan Kızlanaltı’nda yeni bir kıyı kiralaması ve Türkiye’nin en güzel koylarından Kargı Koyu’nu çevreleyen, hepimizin ortak varlıklarından birinin satılması kararını kabul edilemez buluyor ve karşı çıkıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir