Anasayfa / Haberler / Berlin’de yüzlerce kişi Afgan sığınmacıların sınır dışı edilmesini engellemek için havaalanında eylem gerçekleştirdi

Berlin’de yüzlerce kişi Afgan sığınmacıların sınır dışı edilmesini engellemek için havaalanında eylem gerçekleştirdi

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Çarşamba günü, Afgan sığınmacıların sınır dışı edilmesini engellemek için yüzlerce kişi BER havaalanı terminal 5’in önünde toplandı.

Almanya ve AB’nin göçmen politikalarının eleştirildiği eylemde, Afgan göstericilerin sınır dışı işleminin iptal edilmesi çağrısı yapılan çeşitli dövizler ve pankartlar taşındı. Terminal girişini bloke etmeye çalışan bir grup eylemciye ise polis saldırdı. Daha sonra sığınmacıların uçağa bindirildiği terminalin yakınına kadar ilerlerleyen eylemcilerin önü polisler tarafından kesildi.

Akşam saatlerine sığınmacılar protestolar eşliğinde sınır dışı edilecekleri uçağa bindirildi. Brandenburg Mülteci Konseyi tarafından düzenlenen eylem, uçağın Afganistan’a doğru yola çıkmasının ardından sona erdi.

Almanya, koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart 2020’de sınır dışı işlemlerini geçici olarak askıya almış ancak sınır dışılar geçen yılın Aralık ayından itibaren yeniden başlamıştı.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir