Anasayfa / Haberler / Erzincan’da maden işçilerinin sendika dışı grevi kazanımla sonuçlandı

Erzincan’da maden işçilerinin sendika dışı grevi kazanımla sonuçlandı

Erzincan’ın İliç ilçesinde altın madeni faaliyeti yürüten Kanada merkezli Anagold şirketine bağlı Çiftay altın madeni işçilerinin, koşullarının düzeltilmesi ve ücretlerinin arttırılması gibi taleplere başladıkları grev üçüncü gününde kazanımla sonuçlandı.

Taşeron şirket bünyesinde çalışan işçiler ücretlerinin arttırılması, üçlü vardiya sistemine geçilmesi, mesai saatlerinin düzenlenmesi, ayda dört gün ücretli izin verilmesi gibi taleplerle fiili greve başlamışlardı. Sendika üyesi olmayan işçilerin fiili grevi jandarma saldırılarına rağmen 3 gün boyunca devam etti.

Dün geceyi de maden havzasında geçiren işçiler ile şirket arasında bugün görüşme gerçekleşti. Bugün de greve devam eden işçişlerin temsilcileri ve patron arasında gerçekleşen görüşme kazanımla sonuçlandı. Varılan anlaşmaya göre şirket 2 ayda bir 7 gün ücretli izin verilmesi, işten çıkarılanların geri alınması, ücretlerle ilgili 3 ay sonra düzenleme olmasını kabul etti.

Adresi kontrol edin

İngiltere’de 58 üniversitede akademisyenler ücretleri, çalışma koşulları ve emekli maaşlarını savunmak için üç günlük grev gerçekleştirdi

İngiltere’de akademisyenler 58 üniversitede emeklilik aylıklarındaki kesintilere ve esnek çalışmaya karşı üç günlük grev gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir