Anasayfa / Haberler / ABD’de yerli topluluklar fosil yakıt taşıyan boru hatlarına karşı eylem gerçekleştirdi

ABD’de yerli topluluklar fosil yakıt taşıyan boru hatlarına karşı eylem gerçekleştirdi

ABD’nin çeşitli bölgelerinden başkent Washington DC’ye gelen yerli topluluklar “3. Boru Hattı” ve Dakota Geçiş Boru Hattı’nın faaliyetlerinin sonlandırılmasını talep etmek için Perşembe günü eylem gerçekleştirdi.

Kanada’nın Alberta bölgesinden Wisconsin’e günde yaklaşık bir milyon varil katran kumu taşıyan “3. boru hattı” ve Kuzey Dakota’dan Illinois’e kadar uzanan 1886 km uzunluğundaki Dakota Geçiş Boru Hattı’nın da dahil olduğu fosil yakıt taşıyan ve yaşam alanlarına zarar veren, tüm boru hatları için verilen izinlerin iptal edilmesini talep eden yerliler Beyaz Saray’a yürüdü.

Boru hatlarının izinlerinin iptali talebiyle toplanan 400.000’den fazla dilekçenin Beyaz Saray’a teslim edildiği eylemde 200 metrelik bir “kara yılan” maketi dolaştırıldı. Eylemde yapılan konuşmalarda “Fosil yakıtlı yılanı ABD’ye geri vermek için D.C.’ye geldik, bizim iznimiz olmadan yaşam alanlarımızda dolaştırdığınız boru hatlarını istemiyoruz.” denildi.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.