Kendisinden günlerdir haber alınamayan Gökhan Güneş’in ailesi ve arkadaşlarının İkitelli Karakolu önündeki eylemine polis saldırdı

kategori:

20 Ocak’ta İkitelli’deki evinden işe giderken kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla bir arabaya bindirilerek kaçırılan Gökhan Güneş’ten hala haber alınamıyor. Güneş’in kaçırılma anına ilişkin ailesi tarafından bulunan görüntülerin polise verilmemesine rağmen, günlerdir herhangi bir işlem yapılmaması ve ailenin sorularının yanıtsız bırakılması nedeniyle İkitelli’deki Şehit Zeki Kaya Polis Merkezi önünde eylem düzenlendi.

ETHA’nın haberine göre öğle saatlerinde İkitelli Cemevi önünde bir araya gelen Güneş’in ailesi ve arkadaşları Şehit Zeki Kaya Polis Merkezi’ne yürüdü. “Gökhan Güneş’i bulacağız”, “Gökhan Güneş nerede” sloganlarıyla karakol önünde eylem yapan ve karakol önünde bekleyen gruba polis saldırdı.

Saldırıda Gökhan Güneş’in kardeşleri Nurhayat Güneş, Gülhayat Güneş, Sinem Güneş, halası Zübeyde Güneş, kuzeni Nazlıcan Güneş’in de aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Kanarya Karakolu’na götürüldü. Gözaltına alınanların telefonlarına el koyan polis, eylem görüntülerini sildi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir