Anasayfa / Haberler / Brezilya’da Marcelo Guimarães isimli Afro-Brezilyalı işçinin polis tarafından öldürülmesi sonrasında eylemler başladı

Brezilya’da Marcelo Guimarães isimli Afro-Brezilyalı işçinin polis tarafından öldürülmesi sonrasında eylemler başladı

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinin batısındaki Cidade de Deus semtinde, 38 yaşındaki Afro-Brezilyalı Marcelo Guimarães isimli mermer işçisi, dün (4 Ocak) sabah işe giderken askeri polis tarafından tüfekle vurularak öldürüldü.

Polis yetkilileri tarafından, bir mermer dükkanında çalışan Guimarães’in polis ve uyuşturucu satıcıları arasında çıkan silahlı çatışmada, yanlışlıkla vurulduğu ileri sürüldü. Kurbanın kızı Vitória Guimarães ise olayın ardından Twitter’dan “Caveirão babamı öldürdü.” yazdı. Caveirão, Rio de Janeiro’nun gecekondu mahallelerini denetlemek için kullanılan askeri tarzda bir saldırı aracı. Olayla ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerde de bir askeri aracın Guimarães’in cansız olarak yerde yattığı bölgede olduğu görülüyor.

Marcelo Guimarães’in ölümü sonrasında Cidade de Deus bölgesinde eylemler patlak verdi. Olayın duyumasının ardından çok sayıda eylemci Rio’nun ana caddelerinden biri olan Linha Amarela’yı barikatlarla trafiğe kapattı.

Adresi kontrol edin

Bolu’da parkta oturan Suriyelilere ırkçı saldırı

Bolu’da dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda oturan 4 Suriyeli gence ırkçı saldırı düzenlendi. Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.