İsrail askerleri elektrik jeneratörüne el konulmasını engellemeye çalışan Filistinli genci boynundan vurdu

kategori:

İsrail askerleri Batı Şeria’da elektrik jeneratörüne el konulmasını engellemeye çalışan 24 yaşındaki Filistinli Harun Abu Aram isimli genci boynundan vurdu.

Dün (1 Ocak) Batı Şeria’nın güneyindeki Hebron’un A-Rakeez köyünde meydana gelen olaya ilişkin görüntülerde, Ebu Aram’ın üç kişiyle birlikte, beş silahlı İsrail askerinin bir elektrik jeneratörüne el koymasını engellemeye çalıştığı, silah sesinin duyulmasının ardından ise gencin kanlar içinde yerde yattığı görülüyor. İsrail askerleri tarafından vurulmasının ardından hastaneye kaldırılan Abu Aram’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.

Öte yandan görgü tanıkları askerlerin yaralanan Ebu Aram’ı olay yerinden çıkarmaya çalışan bir Filistinli’nin arabasına da ateş ettiklerini belirtti.

25 Kasım’da Ebu Aram’ın da dahil olduğu çok sayıda Filistinli’nin evinin İsrail askerleri tarafından yıkıldığı, Ebu Aram’ın olaydan önce komşusunun evinin inşaatına yardım ettiği, İsrail askelerinin inşaatları engellemek için köye geldiği belirtildi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir