Anasayfa / Haberler / Sırbistan’da ücretleri ödenmeyen ve sınır dışı edilmek istenen işçilerle dayanışmak için Galata Köprüsü’nde eylem

Sırbistan’da ücretleri ödenmeyen ve sınır dışı edilmek istenen işçilerle dayanışmak için Galata Köprüsü’nde eylem

İşçi Temsilcileri Konseyi (İTK) ve Emeğin Gücü Derneği üyeleri Asfa Group ve Enka/Soha şirketleri firmaları tarafından Sırbistan‘da çalıştırılan ve ücretleri ödenmeden sınır dışı edilmek istenen işçilerle dayanışmak için Galata Köprüsü‘nü trafiğe kapattı.

Galata Köprüsü’nde “Asfa Group& Enka & Soha’da Hak Gaspına Son” yazılı pankart açan eylemciler “İşçiler sizin köleniz değil”, “Ücret haktır gasp edilemez”, “İnşaat işçisi köle değildir” sloganları attı. Eyleme yönelik polis saldırısında Gamze Nihal İyidoğan ve Baran Kırgın gözaltına alındı.

İşçiler Sırbistan Konsolosluğu önünde basın açıklaması yapacaklarını duyurmuş, fakat polis Valiliğin eylem yasağı kararı aldığını belirterek Konsolosluğun çevresini ablukaya almıştı.

Sırbistan’da çalışan işçilerin ücretlerinin ödenmediği, yemeklerinin kesildiği, kaldıkları otelden atılmakla tehdit edildikleri ve sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşı oldukları belirtildi.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir