Anasayfa / Haberler / Gençlik örgütlerinden İstanbul Üniversitesi önünde YÖK eylemi

Gençlik örgütlerinden İstanbul Üniversitesi önünde YÖK eylemi

YÖK’ün kuruluşunun 39. yılında, Yeni Demokrat Gençlik (YDG), Gençliğin Devrimci Güçleri (Dev-Güç), Devrimci Öğrenciler Birliği (DÖB) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, İstanbul Üniversitesi Ana Kapı önünde eylem yaptı.

Gençlik örgütleri ellerinde “Kayyum rektöre karşı birlikte yürüyoruz”, “Kampüste sokakta evde ataerkiye karşı birlikte yürüyoruz”  dövizlerini taşıdılar.

Eylemde okunan basın açıklamasında 6 Kasım 1981’de kurulan YÖK’ün ‘kara bir el’ olarak üniversitelere müdahale ettiğini ifade edildi. Açıklamada yaşanan tüm saldırılara karşı sokakta olacakları ve birleşik mücadeleyi örmeye devam edecekleri vurgulandı.

Açıklama “Bu düzeni yıkana kadar durum daha iyi olmayacak. Bizler, yıkma iradesine sahip, zaferi sokakta kazanacağını bilen, militan ve kitlesel bir birliktelik için bir araya gelmiş gençler olarak; üniversitelerde de birleşik mücadele hattımızı örmeye, YÖK’ü tarihe gömmeye kararlıyız.”ifadleriyle son buldu. (Kaynak: ETHA)

Adresi kontrol edin

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri fiili grev gerçekleştirdi

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri ücretlerinin artırılması talebiyle fiili grev gerçekleştirdi. İşçiler Toros ilçesine bağlı Kurdali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir