Anasayfa / Haberler / Ege’de deprem: İzmir’de 12, Samos’ta iki can kaybı

Ege’de deprem: İzmir’de 12, Samos’ta iki can kaybı

Ege Denizi’nde saat 14.51’de şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü İzmir’e bağlı Seferihisar açıkları olan depremin büyüklüğünü 6.6 olarak açıkladı. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 6.8, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi (USGS) tarafından ise 7 olarak ölçüldü.

İzmir’in merkez ilçesi Bayraklı’da aralarında kaymakamlık binası ve Kızılay Kan Merkezi’nin de bulunduğu birçok binanın yıkıldığı, çok sayıda yapıda ise hasar olduğu aktarıldı. Yüzlerce kişinin yaralandığı depremde şu ana kadar İzmir’de biri boğulmak sonucu olmak üzere 12, Samos adasında ise 2 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanırken, yıkılan binaların enkazında mahsur kalanlar olduğu duyuruldu.

Somalı maden işçileri kurtarma çalışamalarına destek olmak için İzmir’de

Manisa’nın Soma ilçesinde tazminat hakları için direnişte olan maden işçileri arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere İzmir’e geldi. Deneyimli madencilerden oluşan tahlisiye ekibi kuran maden işçileri İzmir’de arama kurtarma çalışmalarına başladı.

Adresi kontrol edin

Madrid’te artan homofobik saldırılara karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Madrid’in merkezindeki Malasaña’da 5 Eylül’de bir LGBTİ+’nın 8 kişi tarafından homofobik saldırıya uğradığı yönünde ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir