Anasayfa / Haberler / Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden anarşist demiryolcu Ali Kitapcı mezarı başında anıldı: Unutmak Yok Affetmek Yok

Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden anarşist demiryolcu Ali Kitapcı mezarı başında anıldı: Unutmak Yok Affetmek Yok

Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te IŞİD’in canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden Ali Kitapcı, Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı.

“Unutmak yok affetmek yok” pankartının açıldığı anmada konuşan Ali Kitapcı’nın yoldaşı Iraz Emel Kitapcı “Aradan geçen 5 senede özgürlük mücadelesi veren insanların yaşam alanları biraz daha daraltılmaya çalışılıyor. İktidar kendi ömrünü uzatmaya çalışıyor, muhalif olan insanlar ise bulunduğu yerden sözünü söylemeye devam ediyor. 5 yıldır katliamı unutturmamak için her yerde sözümüzü yükselttik. Her yerde özgürlük mücadelesi vermeye devam ettik ve devam ediyoruz. Kaybettiğimiz canlar bizim için yaşamaya devam ediyor. Onlar onurlu bir yaşam sürdüler. Ali Kitapcı ile orada yitirdiğimiz 102 canımız hep yaşamaya devam edecekler. Bu ülkeye özgürlük, barış, kardeşlik egemen oluncaya kadar mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ali Kitapçı’nın oğlu Artun Siyah Kitapcı ise, “5 yıl önce kaybettiğim 103 kişiden biri de babamdı. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin onu hatırlamaya devam edeceğiz. İnsanlar yaptığı şeyler ile dünyada iz bırakır, hep beraber güçlü olacağız” ifadelerini kullandı.

Karala dergisinden Şamil Parlak ise yaptığı konuşmada “5 yıl önce tren garında Ali’yi uğurlarken Emel, bizi bir kez öldürürler ama bin kez doğururlar demişti. Bin kez doğmak, anarşistlerin boyun borcudur. Bizim 5 yıldır ödemeye çalıştığımız borç bin kez doğmak borcudur. Hepimizin bu borcu ödemek için mücadeleyi sürdürmesi gerekiyor. Devrimci anarşizm mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz. Ali’nin anısını, Ali’nin kavgasını yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Anma, “10 Ekim’i unutma unutturma” sloganı ile son buldu.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir