Anasayfa / Haberler / Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle Zorlu Holding önünde eylem

Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle Zorlu Holding önünde eylem

Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle İstanbul’da bulunan Zorlu Holding önünde eylem gerçekleştirildi. Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu’nun gerçekleştirdiği eylemde “Çalışırken Ölmek İstemiyoruz ! Vestel işçileri köle değildir!” pankartı açıldı. 

Platform adına yapılan açıklamada, koronavirüs salgınında işçilere açlık veya ölüm dayatıldığı ifade edildi. Açıklamada “Bu durum patronların hiç de umrunda değildir. Dardanel’de kapalı devre çalışmasında görüldüğü gibi. Bizler köle değiliz işçiyiz! Ne sağlık bakanı ne de herhangi bir kurumun bize tavsiye vermesini istemiyoruz. Bunların hiçbiri işçilerin sağlığı ile ilgili değiller. İşçilere dayatılan açlık ve ölümdür. Çalışırken ölmek istemiyoruz” denildi.

Basın açıklamasının okunmasının ardından eylem “Vestel işçisi köle değildir!”, “Köle değil işçiyiz, çarklar dönüyor işçiler ölüyor!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!” sloganlarıyla sona erdi.

Adresi kontrol edin

Tunus’ta yoksulluğa, yolsuzluğa ve polis baskısına karşı eylemler sürüyor: ‘Artık korku yok, sokaklar halka ait’

Tunus’ta derinleşen ekonomiz krizle birlikte artan yoksulluğa yolsuzlukllara ve polis baskısına karşı 15 Ocak’ta başlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir