Anasayfa / Haberler / Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle Zorlu Holding önünde eylem

Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle Zorlu Holding önünde eylem

Vestel fabrikasında artan koronavirüs vakaları nedeniyle İstanbul’da bulunan Zorlu Holding önünde eylem gerçekleştirildi. Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu’nun gerçekleştirdiği eylemde “Çalışırken Ölmek İstemiyoruz ! Vestel işçileri köle değildir!” pankartı açıldı. 

Platform adına yapılan açıklamada, koronavirüs salgınında işçilere açlık veya ölüm dayatıldığı ifade edildi. Açıklamada “Bu durum patronların hiç de umrunda değildir. Dardanel’de kapalı devre çalışmasında görüldüğü gibi. Bizler köle değiliz işçiyiz! Ne sağlık bakanı ne de herhangi bir kurumun bize tavsiye vermesini istemiyoruz. Bunların hiçbiri işçilerin sağlığı ile ilgili değiller. İşçilere dayatılan açlık ve ölümdür. Çalışırken ölmek istemiyoruz” denildi.

Basın açıklamasının okunmasının ardından eylem “Vestel işçisi köle değildir!”, “Köle değil işçiyiz, çarklar dönüyor işçiler ölüyor!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!” sloganlarıyla sona erdi.

Adresi kontrol edin

Seçim sürecine girilirken anarşistlerden kampanya: Sorunlarımız sandıkta çözülmez

Seçim sürecine girilirken farklı şehirlerden anarşistler “Sandıkta Çözülmez” sloganı etrafında kampanya başlattı. Sosyal medya hesaplarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.