Anasayfa / Haberler / Kadınlar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü’nde eylem yaptı

Kadınlar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü’nde eylem yaptı

Kırkyama Kadın Dayanışması ve FeminAmfi üyesi kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik saldırıların durması talebiyle İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde eylem gerçekleştirdi. Binaya girerek “Artık yeter! Kadınlar yaşam güvencesi istiyor” pankartı asan kadınlar “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Gülistan Doku isyanımızdır” sloganları attı.

Bina içerisinden sokakta geçen insanlara seslenen kadınlar, “Erkek-devlet şiddetinin ve kadına ve LGBTİ+’lara yönelik erkek egemen politikaları ve hedef göstermeleri giderek artıyor. Neredeyse her gün bir kadın hayatını kaybediyor. Bu dönemde AKP iktidarının kadın düşmanı söylemlerini meşrulaştırmaya yönelik politikalar üreten bu kurumları ve politikaları kabul etmiyoruz” dedi.

Eylemin ardından sloganlarla binadan çıkan kadınlara polis saldırdı. Polisin şiddet uyguladığı kadınlar, “Kadın cinayetleri politiktir”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganı atmayı sürdürdü. Polis saldırısında 7 kişi gözaltına alındı.

Adresi kontrol edin

Kendisinden günlerdir haber alınamayan Gökhan Güneş’in ailesi ve arkadaşlarının İkitelli Karakolu önündeki eylemine polis saldırdı

20 Ocak’ta İkitelli’deki evinden işe giderken kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla bir arabaya bindirilerek kaçırılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir