Anasayfa / Haberler / Tunus’ta sağlık çalışanlarından sağlık sektöründe özel bir kanun talebiyle genel grev

Tunus’ta sağlık çalışanlarından sağlık sektöründe özel bir kanun talebiyle genel grev

Tunus’ta sağlık çalışanları, taleplerinin karşılanacağı, sağlık sektöründe özel bir kanun çıkarılması için genel greve çıktı.

Sağlık Bakanlığı binası önünde toplanan sağlık emekçileri, sağlık personeli ile hasta ilişkilerini düzenleyen, yıllık iyileştirmelerin uygulamaya konulmasını öngören ve diğer bazı hakların verilmesini sağlayacak sağlık sektörüne özel bir yasanın çıkarılmasını istedi. Hükümetin taleplerine karşılık vermediğini belirten sağlıkçılar, yetkililerin kendilerini oyaladığını ifade etti.

Genel Sağlık Birliği Sendikası Başkanı Osman Celuli, yerel bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, hükümetin sağlık personelinin söz konusu taleplerine karşı kendilerini oyaladığını ve gerekli kararların alınmasının ertelendiğini söyledi.

Tunus’un en büyük işçi sendikası Tunus Genel İşçi Sendikasına (UGTT) bağlı Genel Sağlık Birliğinin çağrısıyla düzenlenen greve, yaklaşık 60 bin sağlık çalışanı katılıyor. Grev nedeniyle ülkedeki acil servisler dışında tüm sağlık hizmetleri askıya alınmış oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Tunus’ta 50 kişi hayatını kaybetmiş, 1132 kişi de enfekte olmuştu. (Kaynak: Evrensel)

Adresi kontrol edin

İngiltere’de 58 üniversitede akademisyenler ücretleri, çalışma koşulları ve emekli maaşlarını savunmak için üç günlük grev gerçekleştirdi

İngiltere’de akademisyenler 58 üniversitede emeklilik aylıklarındaki kesintilere ve esnek çalışmaya karşı üç günlük grev gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir