Anasayfa / Haberler / HDP’nin Demokrasi Yürüyüşü kapsamında yüzlerce kişi Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda bir araya geldi

HDP’nin Demokrasi Yürüyüşü kapsamında yüzlerce kişi Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda bir araya geldi

HDP’nin iki koldan Ankara’ya doğru gerçekleştirdiği Demokrasi Yürüyüşü’nün İstanbul programı kapsamında yüzlerce kişi Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda bir araya geldi. Çeşitlik siyasi partiler, sendikalar ve demokratik kitle örgütünün katılımıyla gerçekleşen kitlesel buluşmada, “Karanlığa karşı barış, demokrasi, özgürlük, eşitlik için birlikte yürüyeceğiz” denildi.

HDP Milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe yöneticileri ile yüzlerce kişinin katıldığı buluşmada; TMMOB, DİSK, KESK, Emek Partisi (EMEP), ESP, TİP, SGD, Halkevleri, ÖHD, Partizan, Demokratik Alevi Derneği de yer aldı.

Buluşmada ilk sözü HDP İstanbul İl El Başkanı Elif Bulut aldı. Bulut, “HDP bu yürüyüşü karanlığa karşı yapıyor. Demokrasi, özgürlük ve eşitlik için İstanbul’da yürüyüşümüzü büyüttük. HDP’nin darbeye karşı yürüyüşünü Beşiktaş’ta büyüterek yürüyoruz. Kimse tek başına yürümeyecek” dedi. Bulut’un ardından katılımcı kurumların temsilcileri konuşmalar gerçekleştirdi.

Buluşmanın ardından HDP Gençlik üyesi 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. (Kaynak: Evrensel)

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.