Anasayfa / Haberler / Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan sağlık emekçileri ek ödemelerdeki ayrımcılığa karşı eylem yaptı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan sağlık emekçileri ek ödemelerdeki ayrımcılığa karşı eylem yaptı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan SES üyesi sağlık emekçileri, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemelerdeki ayrımcılığa tepki gösterdi.

Maaşların yattığı gün hastane bahçesinde bir araya gelen sağlık emekçileri adına konuşan SES İşyeri Temsilcisi Aydın Erol, üniversite hastanelerine yapılan ödemeden sonra çalışanlar arasında inanılmaz adaletsizlikler yaşandığını ifade etti.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığının “Sağlıkçıların hakları ödenmez” sözlerini hatırlatan Erol, gerçekten de haklarının ödenmediğini ifade etti.

Bir hemşire “Madem en önde biz savaşıyoruz, bu performansa bir adalet getirilmesini istiyoruz” dedi.

KHK ile kadroya geçen bir hasta bakıcı da “Alkış istemiyoruz çünkü alkışlar bizim faturalarımızı ödemiyor” ifadelerini kullandı.

Bir sağlık emekçisi de kendisine yalnızca 0,06 kuruş yatırıldığını ifade etti.

Yaşananları alkışlarla protesto eden sağlık emekçileri, eylemin ardından taleplerini Dekanlığa ve Rektörlüğe de iletti. (Kaynak: Evrensel)

Adresi kontrol edin

Polonya-Belarus sınırındaki göçmenlerin geri itilmesine karşı Varşova’da binlere kişi sokağa çıktı

Polonya-Belarus sınırındaki göçmenlerin geri itilmesine (pushback) karşı Pazar günü Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen eyleme binlerce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir