Anasayfa / Haberler / İzmir’de ücretleri ödenmeyen hukuk bürosu çalışanları greve başladı

İzmir’de ücretleri ödenmeyen hukuk bürosu çalışanları greve başladı

İzmir Bayraklı’da bulanan Şenol Hukuk Bürosu’nun çağrı merkezinde çalışan 35 işçi, Kasım ayı maaşları ve biriken mesai ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle greve başladı.

MA’nın haberine göre Türk Telekom, Vodofone gibi GSM şirketlerinin icra dosyalarını takip eden firmada çalışan işçiler, alacaklarını tahsil etmek için gereken yasal sürenin dolması sonucunda iş bıraktı. 

Ücretleri ödenmeyen işçiler, çalışma koşullarının kötü olması, yoğun çalışma, iş yükü kotasının fazla olması ve mobbing uygulamaları üzerine şikayetlerde bulundu.  İşyeri önünde bekleyen işçiler, talepleri karşılanana kadar işe geri dönmeyeceklerini söyledi.

Türk Telekom’un Şenol Hukuk Bürosu ile anlaşmasını feshetmesi üzerine firmanın kendisiyle birlikte 35 kişiyi işten çıkardığını belirten Çay, çalışanlar olarak yarın notere giderek işverenlerine ihtar çekeceklerini söyledi. Başlattıkları eylemi sürdüreceklerini kaydeden Çay, destek çağrısında bulundu.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir