Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da eylemler üçüncü haftasında sürüyor

Kolombiya’da eylemler üçüncü haftasında sürüyor

Kolombiya’da hükümetin neoliberal politikalarına karşı başlayan eylemler üçüncü haftasına girdi.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque yönetimiyle henüz anlaşma sağlamadıklarını açıklayan Genel Grev Komitesi, mücadeleye devam etme çağrısında bulundu.

Komitede yer alan sendika başkanlarından Diogenes Orjuela, sosyal medya hesabından “Grevin tüm ülkede örgütlü olduğunu, milyonlarca Kolombiyalıyı temsil eden hedefleri olduğunu ve büyük, barışçıl ve yaratıcı bir eylem çizgisi izlendiğini tekrarlıyorum” açıklamasında bulundu.

Birleşmiş Milletler’in (BM) İnsan Hakları Komisyonu’nda yer alan Kolombiya elçisi Alberto Brunori, eylemlerde en az 86 insan hakları savunucusunun yaşamını yitirdiğini bildird

BM delegeleri, bu sayının “Kolombiya devletinin bütünleştiriciliğinden yoksun olduğunun bir göstergesi” olduğunu kaydetti.

Öte yandan, Kolombiya polisi ve Mobil Rahatsızlıkları Önleme Filosu’nun (ESMAD) eylemlere katılan aktivistleri yasadışı bir şekilde araçlara bindirip kaçırdığı görüntülendi. (Kaynak: ETHA)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir