Anasayfa / Haberler / Roma’da belediye işçilerinin 24 saatlik grevi hayatı sekteye uğrattı

Roma’da belediye işçilerinin 24 saatlik grevi hayatı sekteye uğrattı

İtalya’nın başkenti Roma’da belediye işçileri 24 saatlik greve giderken, günlük hayat sekteye uğradı.

İtalya Genel İş Konfederasyonu’nun (CGIL) da işçilere destek verdiği grev nedeniyle otobüs şoföründen, temizlik işçisine kadar çok sayıda çalışan, çalışma koşullarını ve belediye yönetimini protesto etmek için dün akşamdan itibaren iş bıraktı.

Roma Belediyesi önünde toplanan bir grup işçi, Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi’yi ıslıklarla protesto ederek istifaya davet etti.

Başkent Roma’daki grev sebebiyle, otobüs, metro, tramvay seferleri sekteye uğrarken, bazı mahallelerde çöplerin toplanmadığı görüldü.

Roma Belediye işçilerinin grevine ek olarak bugün İtalya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (ENAV) ve hava kontrol memurlarının greve gitmesi çok sayıda uçuşun iptal olmasına yol açtı.

Grev nedeniyle İtalyan ulusal hava yolu firması Alitalia’nın bugün yapması planlanan 240 uçuşu, Türk Hava Yolları’nın da Milano, Roma ve Venedik’e yapılacak üç seferi karşılıklı iptal edildi. (Kaynak: Yaşanacak Dünya)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir