Anasayfa / Haberler / Exarcheia’da devletin artan baskılarına karşı anarşistlerin düzenlediği yürüyüşe binlerce kişi katıldı

Exarcheia’da devletin artan baskılarına karşı anarşistlerin düzenlediği yürüyüşe binlerce kişi katıldı

Bugün Atina’nın Exarcheia‘da Yunan devletinin artan baskılarına karşı binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş düzenlendi. Anarşist ve anti otoriter grupların çağrısı ile gerçekleşen eylemde Syntagma Meydanı’nda toplanan binlerce kişi buradan Exarcheia‘ya yürüyüş düzenledi. “Geçit yok, teslim olmak yok, ateşkes yok” pankartının açıldığı ve yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı belirtilen eylemde göçmenlerin barınması için de kullanılan işgal evlerine yönelik polis baskınlarını ve Exarcheia‘da artan devlet terörü protesto edildi.

Yunanistan’da Temmuz ayında iktidara gelen Yeni Demokrasi Partisi tarafından, göreve başladığı günden itibaren Exarcheia bölgesine yönelik saldırıların yoğunlaştırılacağı ve göçmen karşıtı politikaları arttırılacağı sinyali verilmişti. 26 Temmuz’da ise Exarcheia mahallesi çok sayıda polis tarafından kuşatılmış, dört işgal evi tahliye edilmiş, işgal evlerinde bulunan 143 göçmen gözaltına alınmıştı. 

Adresi kontrol edin

Rotterdam’da konut krizine ve yüksek kiralara karşı sokağa çıkan binlerce kişiye polis saldırdı

Hollanda’nın Rotterdam kentinde binlerce kişi konut krizine ve yüksek kiralara karşı sokağa çıktı. “Evler kâr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir