Anasayfa / Haberler / Meksika’da kadınlar polislerin cinsel saldırısına karşı sokakta

Meksika’da kadınlar polislerin cinsel saldırısına karşı sokakta

Meksika’da iki kız çocuğu ve bir kadının bir grup polis tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılması üzerine sokağa çıkan kadınlar, “Arkadaşlarım beni koruyor, sen korumuyorsun” pankartı ile pek çok noktada eylem düzenledi.

Meksika’da geçtiğimiz hafta bir kadın şehir müzesinde bir polis tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldı.

Polis tutuklanırken, 17 ve 16 yaşındaki iki kız çocuğunun da birkaç gün sonra bir grup polis tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı haberi gündeme geldi.

Cinsel saldırı vakalarının ardından başkent Meksiko’da sokağa çıkan çok sayıda kadın, “Polis her yerde adalet hiçbir yerde” , “Polis bizi korumuyor, tecavüz ediyor” sloganları attı.

Polislere ithafen “Arkadaşlarım beni koruyor, sen korumuyorsun” yazılı pankartlarla yürüyüş yapan kadınlar, karakol önünde toplandı.

Karakolun camlarını kırarak karakolun ikinci katını ateşe veren kadınlar ardından da kent merkezindeki Bağımsızlık Anıtı’na giderek sprey boya ile taş anıtın tabanını boyadılar. (Kaynak: Gazete Karınca)

Adresi kontrol edin

Seçim sürecine girilirken anarşistlerden kampanya: Sorunlarımız sandıkta çözülmez

Seçim sürecine girilirken farklı şehirlerden anarşistler “Sandıkta Çözülmez” sloganı etrafında kampanya başlattı. Sosyal medya hesaplarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.