Anasayfa / Haberler / Cem Bialetti’de grev 8. gününde devam ediyor

Cem Bialetti’de grev 8. gününde devam ediyor

Cem Bialetti fabrikasında Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye işçilerin 7 Mayıs’ta başlattıkları grev devam ederken işçiler, talepleri karşılanana kadar kararlılıkla greve devam edeceklerini ifade ettiler.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde kurulu bulunan ve mutfak eşyaları üreten, İtalyan ortaklı Cem Bialetti fabrikasının önüne kurulan grev çadırında 24 saat boyunca duruluyor. İki vardiya çalışılan fabrikada patronun ürün çıkarma hamlelerine karşı geceleri de bekleyiş sürüyor.

Dün birlikte iftar yapan grevci işçilere gün içinde ziyaretler gerçekleşiyor. Grevci işçiler, seslerinin duyulması için dayanışmanın büyütülmesi çağrısı yapıyorlar.

Maaşlarının asgari ücretin altında kaldığını, çalışma koşullarına tepkili olduklarını, patronun üçüncü defa kısa çalışmaya başvurduğunu ve üçüncü kısa çalışma ayının içerisinde olduklarını ifade eden işçiler, kısa çalışma döneminde patronun görüşme açısından rahat davranabileceğini fakat siparişlerin birikmesinin kendileri açısından avantaj olduğunu dile getirdiler.

Her sözleşme döneminde aynı sorunları yaşadıklarını, yönetimin işçilerin taleplerini sürekli görmezden geldiklerini ifade eden işçiler; saat ücretlerine 4 TL 40 kuruş talep ettikleri zam kabul edilene kadar grev kararlığından vazgeçmeyeceklerini, sonuna kadar direneceklerini vurguladılar. (Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir