Anasayfa / Haberler / ODTÜ öğrencilerinden yasaklara karşı ders boykotu

ODTÜ öğrencilerinden yasaklara karşı ders boykotu

ODTÜ Onur Yürüyüşü’ne yönelik polis saldırılarına karşı dersleri boykot eden ODTÜ öğrencileri Rektörlük önünde eyleme gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de öğrenciler tarafından düzenlenmek istenen Onur Yürüyüşü’ne polis saldırmış, aralarında araştırma görevlisi Mehmet Mutlu’nun da bulunduğu 25 kişi işkence ile gözaltına alınmıştı. Polis saldırısı sırasında başına plastik mermi isabet eden bir öğrenci ise hastaneye kaldırılmıştı.

ODTÜ’de şenlik döneminde başlayıp Onur Yürüyüşü’ne kadar gelinen dönemde bir biri ardına gelen yasaklamalar ve son yaşanan polis saldırısı ODTÜ öğrencileri tarafından protesto ediliyor. “Polis, şiddet, nefret varsa; ders yok!” diyen ODTÜ öğrencileri bütün ODTÜ’lüleri boykota çağırıyor.

Boykotlarını sürdüren ODTÜ’lüler, taleplerini açıkladı. “Taleplerimiz çok açık” diyen ODTÜ öğrencilerinin 5 maddelik talepleri şöyle:

1 – Kampüse hiçbir şartta polisin girişine izin verilmemesi.

2 – Öğrenci toplulukları ve gruplarının faaliyetlerinin engellenmemesi.

3 – ODTÜ’deki Devrim Yürüyüşü, Onur Yürüyüşü, mezuniyet, şenlikler gibi geleneklerimizin korunması

4 – ODTÜ Rektörü ve kalan tüm yönetimin kademesi dahil olmak üzere istifa etmesi.

5 – İstifa sonrası yeni gelecek yönetimin tüm ODTÜ bileşenleri tarafından seçilmesi ve ODTÜ geleneklerine uygun şekilde hareket etmesi.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.