Anasayfa / Haberler / Gürcistan Pankisi Vadisi’nde halk doğayı talan edecek HES’e karşı ayaklandı

Gürcistan Pankisi Vadisi’nde halk doğayı talan edecek HES’e karşı ayaklandı

Polis Gürcistan’da Pankisi Vadisi’nde yaşadıkları dağlık ve ormanlık bölgeye HES (Hidroelektrik Enerji Santrali) yapılmasını protesto eden halkı, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiler kullanarak dağıtmayı başaramadı. Köylüler iş araçlarını ateşe verdi.

Rustavi-2 TV kanalında yer alan habere göre, Pankisi Geçidi’nde yaşayan 300 bölge sakini, Birkiani köyü yakınlarında toplanarak, doğayı tahrip edecek ve evlerini terk etmeye zorlayacak hidroelektrik santral inşaatını protesto etmek için toplandı. Polis santral şantiyesine yürümek isteyen halkın önünü barikat kurarak kesti. Halkın barikatı aşmaya çalışması üzerine polisin ber gazı ve plastik mermiler sıkarak yaptığı müdahaleye protestocular da taşlarla karşılık verdi. Çıkan çatışmada halktan ve polisten yaralananlar oldu. İçişleri bakanlığı yetkilileri gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevapsız bıraktı. (Kaynak: Kuzey Ormanları)

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.