Manuş Baba 3. Havalimanı konserini iptal etti

kategori:

Manuş Baba adıyla bilinen müzisyen Mustafa Özkan yapımı devam eden 3. Havalimanı yerleşkesinde düzenlenecek olan Teknofest isimli etkinlik kapsamında gerçekleştireceği konserini iptal etti. 3. Havalimanı işçilerinin 14 Eylül’de gerçekleştirdiği eylem ve sonrasında koğuşlarının basılarak gözaltına alınmaları, son olarak da 24 işçinin tutuklanmasının ardından Özkan’a sosyal medyadan konserini iptal etmesi çağrıları yapılıyordu.

Manuş Baba sosyal medya hesabından 19 – 24 Eylül 2018 tarihleri arasında organize edilen konserlerini iptal ettiğini duyurdu.

3. Havalimanı açılışının, planlanan 29 Ekim tarihine yetişmesi için üretim baskısının arttığı, bunun sonucu olarak son dönemde çalışma şartlarının daha da kötüleştiği ve iş cinayetleri arttığı ifade ediliyor. 14 Eylül’de ise yaşanan servis kazasında 4 işçimin yaşamını yitirmesi sonrası yüzlerce havaalanı işçisi eylem gerçekleştirmiş, çalışmayı durdurarak, servis giriş ve çıkışlarını engellemişti. Eylemler sonrasında yüzlerce işçi gözaltına alınmış 24 işçi tutuklanmıştı. İş cinayetleriyle sık sık gündeme gelen 3. Havalimanı ayrıca bölgede ağır ekolojik tahribata neden olduğu için de yoğun olarak eleştiriliyor.

Manuş Baba’ya 3. Havalimanı’ndaki konserini iptal et çağrısı


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir