Anasayfa / Haberler / Berkin Elvan’ın katili polis yine tutuklanmadı

Berkin Elvan’ın katili polis yine tutuklanmadı

Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz kapsülü ile başından yaralanarak 269 gün yoğun bakımda kalan ve ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin açılan davanın duruşmasına devam edildi. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada olay günü Okmeydanı’nda görev yapan ve ZED denile gaz tüfeğini kullanan polisler tanık olarak dinlendi.

Tanık olarak dinlenen polisler, olay gününe ait bir şey hatırlamadıklarını ve Berkin Elvan’ı vuran polis Fatih Dalgalı’yı tanımadıklarını ileri sürdüler. Tanıkların ardından söz alan Berkin Elvan’ın ailesinin avukatlı Dalgalı’nın tutuklanması taleplerini yineledi.

Avukatların ardından söz alan Gülsüm Elvan, “Ben çocuğumu ekmek almaya gönderdim, bana kanlı gömleğini verdiler. Bu katili kimse tanımıyor. Kim bu, şeytan mı? Katil değil çocuğumun cenazesine katılanlar cezalandırılıyor. Bu ülkede çocuklar vuruluyor, terörist ilan ediliyor. Kerbela’da nasıl çocukları katlettilerse burada da aynısı olacak, katillerin boğazına bir lokma ekmek girmeyecek. Bize yaptığınız işkence yeter. Ben çocuğumu istiyorum.” sözlerinin ardından fenalaşarak mahkeme salonundan çıkarıldı.

Mahkeme heyeti polis Fatih Dalgalı hakkındaki tutuklama talebini “sanığın kaçma şüphesi olmaması” gerekçesiyle reddederek duruşmayı 28 Kasım 2018 saat 10:00’a ertelendi.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir