Anasayfa / Haberler / İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı

İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı

İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı. Bugün (17 Temmuz) şirketin İspanya’nın başkenti Madrid’e bağlı San Fernando de Henares’te bulunan lojistik merkezinin önünde bekleyen ve üç gündür grevde olan işçilere yönelik polis saldırısında üç kişinin gözaltına alındığı bir kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Madrid Amazon işçileri çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve bunu garantiye alacak bir toplu sözleşme talebiyle Avrupa çapında grev çağrısı yapmıştı. Almanya ve İspanya’da grev çağrısı karşılık bulurken, İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Almayan ve Polonya’da bulunan Amazon tesislerinde çalışan işçiler tarafından gösteriler düzenlenmişti. Ayrıca uluslararası internetten satış tekeli Amazon’un en çok satış yapmayı planladığı gün olan ve “Prime Day” olarak adlandırılan günlerde greve çıkan işçilere destek için Amazon ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yapılmıştı.

Amazon işçilerinden Avrupa çapında grev ve boykot çağrısı

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.