Anasayfa / Haberler / İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı

İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı

İspanya polisi grevdeki Amazon işçilerine saldırdı. Bugün (17 Temmuz) şirketin İspanya’nın başkenti Madrid’e bağlı San Fernando de Henares’te bulunan lojistik merkezinin önünde bekleyen ve üç gündür grevde olan işçilere yönelik polis saldırısında üç kişinin gözaltına alındığı bir kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Madrid Amazon işçileri çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve bunu garantiye alacak bir toplu sözleşme talebiyle Avrupa çapında grev çağrısı yapmıştı. Almanya ve İspanya’da grev çağrısı karşılık bulurken, İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Almayan ve Polonya’da bulunan Amazon tesislerinde çalışan işçiler tarafından gösteriler düzenlenmişti. Ayrıca uluslararası internetten satış tekeli Amazon’un en çok satış yapmayı planladığı gün olan ve “Prime Day” olarak adlandırılan günlerde greve çıkan işçilere destek için Amazon ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yapılmıştı.

Amazon işçilerinden Avrupa çapında grev ve boykot çağrısı

Adresi kontrol edin

Brezilya’da hükümetin salgın boyunca izlediği politikalara karşı binlerce kişi sokağa çıktı: Bolsonaro defol!

Brezilya’da Cumartesi günü binlerce insan, koronavirüs salgınıyla boyunca izlediği politikaları ağır bir yıkıma neden olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir