İtalya’da Fiat çalışanları Ronaldo transferi nedeniyle greve çıkıyor

kategori:

İtalya’nın önde gelen otomobil firması Fiat’ın çalışanları, şirketin sahibi Andrea Agnelli’nin “kendilerinden yıllardır ekonomik fedakarlıklar beklediği halde Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’yu yüzlerce milyon euro karşılığında başkanı olduğu İtalyan takımı Juventus’a transfer etmesini protesto” etmek amacıyla grev kararı aldı.

AA’da yer alan habere göre İtalya’da Sendikalar Birliği (USB), ülkenin güneyindeki Melfi kasabasında bulunan Fiat fabrikasındaki çalışanları greve çağırdı.

USB tarafından yapılan yazılı açıklamada, “FCA (Otomotiv firması Fiat Chrysler Automobiles) ve CNHI (Kamyon ve traktör şirketi CNH Industrial) çalışanlarından yıllardır çok büyük ekonomik fedakarlıklar yapmaları istenirken, bir yandan bir futbolcunun alınması için yüzlerce milyon euro harcama kararı verilmesi kabul edilemez” denildi.

Sendika bu nedenle 15 Temmuz akşamı yerel saatle 22:00’den, 17 Temmuz sabahı 06.00’ya kadar grev ilan ettiğini açıkladı.

Juventus, Ronaldo’yu 112 milyon avro bonservis bedelinin yanı sıra İtalyan basınında yer alan haberlere göre futbolcuya verilecek yıllık 30 milyon avro olmak üzere 4 yıl için toplam 120 milyon avro net ücretle transfer etmişti. (Kaynak: Gazete Karınca)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir