Anasayfa / Haberler / Köln’de ‘Otonom Merkez’in boşaltımak istenmesine karşı antifaşistler sokağa çıktı

Köln’de ‘Otonom Merkez’in boşaltımak istenmesine karşı antifaşistler sokağa çıktı

Almanya’nın Köln kentinde otonomcular tarafından işgal edilerek sosyal merkez olarak kullanılan Autonomes Zentrum (Otonom Merkez) binasının polis tarafından boşaltılamak istenmesine karşı, dün akşam otonomcular ve diğer antifaşistler tarafından eylem düzenlendi. 500’ün üzerinden eylemcinin katıldığı gösteride yeni polis yasasına da tepki gösterildi.

Yürüyüş öncesinde Zülpicher Platz tramvay istasyonunu bir süre bloke eden eylemciler daha sonra yürüyüşe geçtiler. Polis provokasyonlarına ve biber gazlı saldırılarına rağmen antifaşistler tarafından Autonomes Zentrum’a kadar yürüyüş gerçekleşti.

Almanya’da göçmenlerin barınması veya sosyal merkez gibi işlevlerle kullanılan otonomcular anarşistler ve diğer antifaşistler tarafından kamulaştırılmış bina bulunuyor. Devlet ise bu merkezlere sık sık saldırıyor. Öte yandan Hısristiyan Sosyan Birlik (CSU) tarafından Bavyera eyaletinde hazırlanan yeni polis yasası ise polise geniş yetkiler verildiği için toplumsal muhalefet tarafından protesto ediliyor.

Adresi kontrol edin

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri fiili grev gerçekleştirdi

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri ücretlerinin artırılması talebiyle fiili grev gerçekleştirdi. İşçiler Toros ilçesine bağlı Kurdali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir