Anasayfa / Haberler / Flormar İşçilerinin Direnişi 38. Gününde Sürüyor

Flormar İşçilerinin Direnişi 38. Gününde Sürüyor

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan Flormar işçilerinin direnişi 38. gününde devam ediyor. Kadın ve emek örgütleri tarafından işçilerle dayanışmak için, Flormar ürünlerinin boykot edilmesi çağrıları artıyor. Bugün de saat 13:00’ten itibaren Flormar’a protesto için fakslar çekilecek.

Öte yandan Kızıl Bayrak’ın haberine göre Flormar işçileri bugün sabah saat 07.00’de Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) yürüyüş gerçekleştirdi. GOSB Meydanı’nda başlayan yürüyüş fabrika önüne kadar yol kesilerek devam etti. Özellikle Flormar servislerine izin verilmedi. Yakın fabrikalardan özellikle AKS’den alkışlarla ve sloganlarla destek veren işçiler oldu. Diğer fabrikalara da sendikalaşma çağrısı yapıldı. TAYAŞ’ın önünde durularak “TAYAŞ’a sendika girecek başka yolu yok!” sloganı atıldı.

Coşkulu bir şekilde gerçekleşen yürüyüş fabrika önüne gelinmesiyle son buldu. Burada da fabrikaya araç ve servis girişine izin verilmedi. Sloganlar ve konuşmalarla işçilere seslenildi.

Yaklaşık yarım saat araç giriş çıkışında izin verilmedi. Ardından giren ve çıkan bütün servisler duraklatılarak işçilere seslenildi. Saat 08.00’de eylem bitirilerek fabrika önünde direnişin devam ettiği karşı kaldırıma geçildi.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir