Anasayfa / Haberler / Yunanistan 24 saatlik genel greve hazırlanıyor

Yunanistan 24 saatlik genel greve hazırlanıyor

Yunanistan’da Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından dayatılan kemer sıkma politikalarına karşı yarın (31 Mayıs) kamu ve özel sektörde pek çok iş kolunu kapsayan genel grev gerçekleşecek. 

Kara ve deniz ulaşımında ciddi aksamalara neden olacağı belirtilen greve eğitim, sağlık, enerji ve iletişim alanında çalışanların yanı sıra basın emekçileri de katılacak. Sabah saat 06.00’dan Perşembe sabah saat 06.00’ya kadar devlet ve özel sektörde çalışan gazeteciler işlerinden uzak kalacak, radyo ve televizyonlarda haber programları yayınlanmayacak.

Öte yandan kamu ve özel sektörde örgütlü sendikaların yanı sıra öğrenci örgütlerinin de çağrısıyla saat 11.00’de Klauthmonos Meydanında bir  gösteri düzenlenecek.

AB ve IMF, Yunanistan’ın önümüzdeki dört yıl boyunca 57 milyar sterlinlik  krediyi geri ödemesini istiyor ve Syriza hükümeti tarafından bu ödeme için emekçileri özelleştirme ve kemer sıkma politikaları dayatılıyor.

Adresi kontrol edin

Gezi Davası’nda çıkan mahkumiyet kararlarına karşı birçok noktada eylem çağrıları yapılıyor

Gezi Davası’nın dün (25 Nisan) görülen duruşmasında Osman Kavala hakkında hükümeti kaldırmaya teşebbüsten ağırlaştırılmış müebbet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir