Anasayfa / Haberler / Patika Ekoloji Kolektifi’nden Kadıköy Belediyesi’ne tepki: Özgürlük Parkı’nı bize yasaklayamazsınız!

Patika Ekoloji Kolektifi’nden Kadıköy Belediyesi’ne tepki: Özgürlük Parkı’nı bize yasaklayamazsınız!

Patika Ekoloji Kolektifi, Kadıköy Belediyesi’nin, 31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği Çevre Festivalindeki yasakçı tutuma tepki gösterdi.

Patika Ekoloji Kolektifi tarafından yayınlanan bildiride Çevre Festivaline katılmak isteyen yaklaşık 200 örgütün varlığına rağmen 60 örgütün katılabileceği bir organizasyon yapıldığı, Özgürlük Parkı gibi Anadolu Yakası’nın en büyük parklarından birinde ‘yerimiz yok’ gibi bir söylevin anlaşılamaz olduğu belirtildi.

Belediye yetkililerinin, stand açmaya çalıştıkları takdirde zabıta şiddetine maruz kalacakları şeklinde tehdit ettikleri belirtilen açıklamada Lions klübü gibi çevre meselesine duyarlılığı sorgulanacak bir oluşuma dahi yer verildiği vurgulandı. Stand açma tavrından geri adım atmayacakları vurgulanan açıklama “Beş yıl önce Gezi Parkı’nı yasaklayanlara dediğimiz gibi “Özgürlük Parkı’nı bize yasaklayamazsınız.” ifadesiyle sonlandırıldı.

Açıklamanın tamamı için:

Kadıköy Çevre Festivali’ne Dair Eleştirimizdir

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir