180 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç: CHP hak, hukuk, adalet söyleminde samimiyetsiz

kategori:

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne kadro davası açtığı için işten çıkartılan Mahir Kılıç işe geri dönme talebiyle başlattığı açlık grevi eyleminin 180’inci gününü geride bıraktı. Eylemine belediye binası önünde başlayan Kılıç’ın, sağlık durumunun kritikleşmesi nedeniyle alana gidemediği belirtiliyor. Vücudunda protein depoları tükenen Kılıç, aynı zamanda nörolojik sıkıntılar yaşıyor ve yürümekte zorlanıyor.

Artı Gerçek’in haberine göre Kılıç, CHP’ye ve konuya ilgi göstermeyen DİSK Genel -İş sendikasına tepkili. 180 gündür sürdürdüğü eylemi değerlendiren Kılıç, kendisiyle birlikte olan 6 arkadaşıyla 3 mevsimi belediye binası önünde geçirdiklerini söyledi. Kılıç, “Her geçen gün direncim arttı, haklılığımdan aldığım bir güç var. Her geçen gün birbirimize daha çok inandık, bağlandık çünkü sonunda kazananın biz olacağını biliyoruz” dedi. CHP’li belediye tarafından işten çıkarıldığı süreçte, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattığını hatırlatan Kılıç, bu durumu ‘samimiyetsizlik’ olarak nitelendiriyor.

Yaşanan durumu CHP’li tüm bürokratların bildiğini belirten Kılıç, “Belediye başkanına söz geçirememeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin diktatörlükle yönetildiğinin bir göstergesidir.  180 günde şu ana kadar ne bağlı olduğumuz DİSK Genel İş Sendikası’ndan ne de Cumhuriyet Halk Partisi cephesinden olumlu en ufak bir adım atılmadı. Biz de o adımın atılmasını bekliyoruz. Hak, hukuk, adalet söyleminde gerçekten inandırıcı olmak istiyorsanız önce kendi belediyelerinizde yapmış olduğunuz haksızlık, hukuksuzluk giderilmek zorunda” dedi.

Sağlık durumu kritik bir noktaya gelen Kılıç’ın doktorları vücudunun enfeksiyona açık bir hale geldiğinin altını çiziyor. Oldukça çabuk yorulduğunu ve unutkanlıklarının arttığını anlatan Kılıç, “Şu an hiç sağlığımı düşünecek durumum yok, sağlığımdan öte onurum var. Çünkü en başta da söylemiştim iftiraya uğrayarak işimden atıldım” diyor. Ben her fırsatta şunu söylüyorum getirin kamera kayıtlarını kamuoyunun önünde izleyelim” dedi.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir