Anasayfa / Haberler / Kenya’da Meslektaşları İşten Atılan 700 Sağlık Emekçisi Çalışmayı Durdurdu

Kenya’da Meslektaşları İşten Atılan 700 Sağlık Emekçisi Çalışmayı Durdurdu

Bugün (5 Mart) Kenyatta Ulusal Hastanesi’nde çalışan yaklaşık 700 doktor, bir ameliyatta yaşanan sorun nedeniyle iş akdi askıya alınan meslektaşlarının işe geri dönmesi talebiyle çalışmayı durdurdu. Bir ameliyatta yaşanan sorun nedeniyle bir nöroşirürji kayıt memuru, bir anestezi uzmanı ve iki hemşire açığa alınmıştı.

Kenya Tabipler Eczacılar ve Diş Hekimleri Sendikası (Kenya Medical Practitioners Pharmacists & Dentists’ Union – KMPDU) Genel Sekreteri Ouma Oluga Pazartesi günü hastane yönetimine, asgari taleplerini içeren bir liste sundu ve iş akdi askıya alınmış tüm tıbbi personelin şartsız olarak işlerine iadesi istendi.

Sorunun hastanenin yetersizliğinden kaynaklandığını ifade eden Dr. Ouma Oluga, doktorların günde 10 ila 19 arasında ameliyata girdiğini, hastanenin yeterli ekipman ve personele sahip olmadığını açıkladı. Oluga tarafından hastanede yaşanan sorunlar nedeniyle çalışanların korumasız bırakıldığı söylendi. (Kaynak: citizentv.co.ke)

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Konya’da Kürt aileye yönelik ırkçı katliama karşı eylemler gerçekleştirildi

Konya’nın Meram ilçesinde Kürt aileye yönelik gerçekleştirilen ırkçı katliam sonrasında eylemler gerçekleştirildi. Halkların Demokratik Partisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir