Açlık Grevindeki Anarşist Şevket Aslan’ın Durumu Kötüye Gidiyor

kategori:

Anarşist tutsak Şevket Aslan hapishanede gittikçe artmakta olan baskılar ve hapishane yönetimi tarafından anarşist kimliğinin tanınmamasına karşı başlattığı açlık grevinin 51. Gününe girerken avukatı Gökhan Soysal Medyan Haber’e açıklama yaptı. Soysal, Şevket Aslan’ın sağlık durumunun kötüye gittiğini ifade etti.

Av. Gökhan Soysal’ın açıklamaları şöyle:

“Şevket 19 Temmuz’da da aynı taleplerle açlık eylemine başlamış,  eylemini 53. günde kazanımla sonuçlandırmıştı. Ancak aynı sorunların tekrar yaşanması üzerine 20 Kasım’da “süresiz-dönüşümsüz” açlık eylemine başlayan Aslan, talepleri kabul edilene dek eylemini sürdüreceğini söyledi.

Bütün bunlar üzerine Şevket, tekrar açlık eylemine girmekten başka bir çare bulamadı. Üstelik bir önceki açlık eyleminin üzerinden çok da fazla geçmemişken. Bu yüzden Şevket’in durumu biraz daha sıkıntılı. Ve aldığım son haberlere göre durumu da kötüleşiyor.

Şevket’in şu anda ekmeğe suya ihtiyacı yok. İhtiyacı olan dayanışma. Ona mektup yazarak dayanışmanızı göstermeniz özellikle bu dönemde oldukça önemli. “İzmir 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi – Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Bahçedere Köyü No:63 Yenişakran / Aliağa / İZMİR” adresine, Şevket Aslan adına mektuplarınızı, dayanışma mesajlarınızı göndermeniz yeterli. Ben de ziyaretimde selamları götüreceğim.” (Kaynak: Medyan Haber)

‪Anarşist Tutsak Şevket Aslan 48 Gündür Açlık Grevinde‬


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir