Anasayfa / Haberler / Katledilen Arjantinli anarşist Maldonado için Şili ve Arjantin’de Eylem

Katledilen Arjantinli anarşist Maldonado için Şili ve Arjantin’de Eylem

Mapuçe yerlilerinin lideri Facundo Jones Huala’nın serbest bırakılması için 1 Ağustos’ta Arjantin’in Cushamen şehrinde gerçekleştirilen eylemden sonra kaybedilen ve cansız bedeni 17 Ekim’de son görüldüğü yere 300 metre mesafedeki Chubut Nehri’nde bulunan anarşist Santiago Maldonado için eylemler sürüyor.

Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen eylemde eylemciler Arjantin konsolosluğuna çıkan yolu trafiğe kapattı. Konsolosluğa girmeye çalışan ve camlarını taşlarla kıran eylemcilere polis tazyikli su ile saldırdı.

Arjantin’de de insanlar Maldonado’nun katledilmesinin hesabını sormak için eylemlere devam ediyorlar. Başkent Buenos Aires’te gerçekleşen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Eylemde yapılan konuşmalarda Maldonado’nun devlet güçleri tarafından alındıktan sonra kaybolduğu ve daha sonra katledildiği vurgulandı.

Yeryüzü Postası

Rosario Anarşist Federasyonu’nun bildirisi: Santiago Maldonado Burada!

Katledilen Anarşist Santiago Maldonado için Arjantin’de Eylemler

Adresi kontrol edin

Mülteci düşmanı kampanya sürüyor: Arzu Sabancı’nın ırkçı sözlerine CHP’li Engin Özkoç’tan destek, Ümit Özdağ’dan provokasyon

CHP ve İYİP’lilerden arka arkaya mülteci düşmanı, ırkçı açıklamalara kapitalist Sabancı ailesinin mensubu Arzu Sabancı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir