Anasayfa / Haberler / Koç Holding’e ait Tüpraş rafinerisinde iş cinayeti: 4 işçi hayatını kaybetti

Koç Holding’e ait Tüpraş rafinerisinde iş cinayeti: 4 işçi hayatını kaybetti

Koç Holding’e ait Tüpraş’ın İzmir Aliağa’daki rafinerisinde depolama tankında bugün saat 09.25 sıralarında patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre patlamada dört işçi yaşamını yitirdi, bazı işçiler yaralandı. Hayatını kaybeden işçilerin taşeron firmaya bağlı çalışan Kemal Şaşmazer, Yusuf Kepenek, Mehmet Karademir ve Mehmet Dere olduğu öğrenildi.

Patlamanın ardından yolların kapatıldığı ve Tüpraş’a giriş çıkışın yasaklandığı belirtildi. Tüpraş’tan yapılan açıklamada ise “Bugün saat 09.25’de İzmir Rafinerisi ürün tankında bakım çalışmaları sırasında patlama meydana gelmiştir. Rafineri teknik ekiplerinde olaya müdahale edilmiştir” denildi.

 

Patlamanın tankın bakımı esnasında olduğu. Bakım esnasında ürün olan yerlerle bağının kesilmesi gerekirken işin hızlandırılması için dün izolasyonun söküldüğü, izolasyon olmamasına rağmen, içinde çalışma izni verildiği belirtildi.

Yeryüzü Postası

 

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.