ODTÜ ormanı polis eşliğinde talan ediliyor, ODTÜ’lüler direnişe çağırıyor

kategori:

Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak olan tünelin yapımı için dün gece iş makineleri ODTÜ ormanına girdi.

ODTÜ içinden geçirilecek yol için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 8 Eylül’de ODTÜ Rektörlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşma sağlanmış, anlaşmaya ilişkin protokol ise Ankara Valiliği’nde imzalanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece saatlerinde hafriyat kamyonları ve iş makineleri ile ODTÜ arazisine girerek burada çalışmalara başladı. Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden başlayan yol yapım çalışmaları, Jandarma Komutanlığı Hava Radar arazisine kadar olan ve ODTÜ alanında kalan 4.8 kilometrelik kısmı kapsıyor.

ODTÜ’lülerden Direniş Çağrısı

“Üniversitemizi de kentimizi de talana, yağmaya, ranta teslim etmeyeceğiz” diyen ODTÜ Mezunları Derneği, bugün (10 Eylül) ODTÜ A7 kapısında düzenlenecek basın açıklamasına ve ardından Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yapılacak foruma da çağrıda bulundu.

ODTÜ Eğitim Sen de konuya ilişkin Twitter hesabından, “Yine bir gece vakti korkakça dayandılar kapımıza! Bütün üye ve dostlarımızı ODTÜ’yü, ormanlarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz!” paylaşımında bulundu.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir