Anasayfa / Haberler / Meksikalı anarşist tutsak Fernando Bárcenas için acil dayanışma çağrısı

Meksikalı anarşist tutsak Fernando Bárcenas için acil dayanışma çağrısı

9 Haziran Cuma gününe kadar 35.500 Peso (1950 USD) kefalet ödemesi gereken, aksi takdirde 550 gün fazla hapishanede kalacak olan anarşist tutsak Fernando Bárcenas için dayanışma çağrısı yapıldı. Yayınlanan açıklamada dayanışma faaliyetinin koordinasyonunun Kara Haç – Meksika tarafından yapıldığı belirtildi. Bárcenas için “Bir gün daha içeride kalmamasını sağlayalım.” denilen metinde şu ifadeler yer aldı:

Fernando Bárcenas 13 Aralık 2013’ten beri Meksika devleti tarafından hapishanede tutulan 22 yaşında bir anarşist ve altı yıl hapse mahkum edildi. Bir Coca-Cola Noel ağacının yakıldığı Mexico City metrosunda ücret artışına karşı düzenlenen protesto gösterisinde tutuklandı.

Ayrıca 35.500 Peso para cezasına çarptırıldı ve avukatlarından sadece 9 Haziran Cuma gününe kadar paranın ödenmesi gerektiğini öğrendi aksi 550 gün daha hapishanede kalacak.

Anarşist Kara Haç-Meksika ile eş güdüm içinde, bu yoldaşın parmaklıklar arkasında daha fazla kalmasını engellemek fon oluşturmaya çağırıyoruz. 

Metnin İngilizce Orijinali: https://itsgoingdown.org/support-anarchist-prisoner-fernando-barcenas/

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir