Gülsüm Elvan haykırdı: Çocuğumu Recep Tayyip Erdoğan öldürdü

kategori:

Gezi direnişi esnasında Okmeydanı’nda polis tarafından vurulan ve 269 gün tedavi gördükten sonra 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan davasının ilk duruşması bugün İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın tek sanığı polis Fatih Dalgalı duruşmaya SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile görevli olduğu Van’dan katılırken tanınmamak için Ethem Sarısülük’ün katili polis Ahmet Şahbaz gibi gözlük, takma bıyık ve peruk taktığı dikkat çekti.

Sanık savunmasında bulunduğu çevik kuvvet polisi grubunda kağıt üzerinde gaz fişeği kullanmaya yetkili gözüktüğünü ama gaz fişeğini çevik kuvvet grubunda kime denk gelirse onun kullandığını, cinayetin işlendiği zaman bulunduğu grupta kendisi dışında kimin gaz silahı kullanmaya yetkili olduğunu hatırlamadığını söyledi. Müşteki vekilinin görme sorununuz mu var niye gözlük takıyorsunuz sorusu üzerine ise Fatih Dalgalı gözlüğü aksesuar olarak taktığını söyledi.

Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ise olayların durulması üzerine Berkin’in ekmek almak için sokağa çıktığını, aradan bir süre geçtikten sonra kapısının çalınarak Berkin’in başından vurulduğu haberinin geldiğini söyledi. “Olaylar devam ediyor olsaydı ben çocuğumu gönderir miydim?” diyen Gülsüm Elvan polis Fatih Dalgalı’ya dönerek “Karşınızda olan daha çocuk utan sen, katil. Bunların hepsi çocuk katili. Çocuğumun ekmeğine kan bürüdüler. Ben hala ekmek alamıyorum. Benim çocuğumu Recep Tayyip Erdoğan öldürdü. Hala tehdit ediliyorum, çocuklarım tehdit ediliyor.” diye isyan etti. Gülsüm Elvan’ın fenalaşması üzerine duruşmaya bir süre ara verilirken, aranın ardından tanıklar ve müşteki avukatları söz aldı. Duruşma sonunda sanık polis Fatih Dalgalı’nın tutuklanması talebi reddedilirken, duruşma 6 Temmuz 2017 saat 10.00’a ertelendi.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir