Anasayfa / Haberler / TÜVTÜRK’e bağlı istasyonlarda grev başladı

TÜVTÜRK’e bağlı istasyonlarda grev başladı

TÜVTÜRK’e bağlı Tem-Kocaeli Araç Muayene İstasyonu’nda 2014 yılında patronların saldırısıyla karşılaşan ve hukuki süreçte işyerlerindeki yetkisinin kesinleştiği TÜMTİS, toplu sözleşme için patronun uzlaşmaz tutumunun ardından aldığı grev kararını bugün uygulamaya koydu.

Tem Kocaeli Araç Muayene İstasyonlarının Gebze, Gölcük ve Köseköy’deki işyerlerinde bugün grev pankartları asılarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Açıklamada 2014 yılındaki saldırı ve ardından yaşananlar anlatılarak bugün gelinen noktaya ilişkin şu vurgulara yapıldı: “Bugün gelinen süreçte sendikal tazminat ve işe iade davaları Yargıtay kararıyla onaylanmasına rağmen ve bu süreçte sendikamızın TİS yetkisi kesinleşmiş olmasına rağmen işveren uzlaşmaz tutumunu sürdürmektedir. Bunun üzerine sendikamız yasal süreci başlatarak grev uygulama kararı almıştır.”

İşçilerin sendikal haklarını, toplu sözleşme hakkını tanıması için patronlara yapılan çağrıyla sonlanan açıklamanın ardından iş yerlerinde grev pankartı asıldı.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Adresi kontrol edin

Guatemala’da yolsuzlukla mücadeleyle görevli savcının görevden alınmasının ardından binlerce kişi sokaklara çıktı

Guatemala Başsavcısı Maria Porras’ın geçen hafta yolsuzlukla mücadele ile görevli savcı Juan Francisco Sandoval’ı Cezasızlığa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir