Anasayfa / Haberler / St. Petersburg metrosunda patlama: 10 ölü, 37 yaralı

St. Petersburg metrosunda patlama: 10 ölü, 37 yaralı

Rusya’nın St. Petersburg kentinde metrosunda bir patlama meydana geldi. Rusya Sağlık Bakanlığı, patlama sonucunda 10 kişinin öldüğünü, 37 kişinin de yaralandığını belirtti. Rusya Devlet Başkanı Putin, ‘terörizm de dahil’ tüm ihtimallerin değerlendirildiğini açıkladı. Patlamanın ardından St. Petersburg’daki tüm metro duraklarının kapatıldığı ve St. Petersburg metrosunun tümüyle tahliye edildiği açıklandı. Patlayıcılardan en az birinin parça tesirli bomba olduğu ve şarapnel içerdiği belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada ise “St. Petersburg yetkilileri ve federal yetkililer, metrodaki patlamalarda yaralananlara destek vermek için her şeyi yapıyor.  Patlamanın nedenlerinden bahsetmek için erken. Terörizm dahil her ihtimali değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı. St. Petersburg Valiliği’nden yapılan açıklamada patlamada yaralananların sayısının 50 olduğu bilgisi verildi. Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi’nden yapılan açıklamada ise yeni bir patlama olması ihtimaline karşı St. Petersburg’da güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Adresi kontrol edin

Berlin’de Køpi Wagenplatz kamp alanının tahliyesine karşı binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Kreuzberg bölgesinde, anarşistlerin ve diğer radikal hareketlerin 1990 yılından beri kullandığı Køpi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir