Yunan polisinin kaçırdığı Devrimci Mücadele üyelerinin 6 yaşındaki çocuğu aileye teslim edildi

kategori:

Atina Indymedia’nın haberine göre Devrimci Mücadele üyeleri Pola Roupa ve Nikos Maziotis’in 6 yaşındaki oğlu Lambros-Viktoras Maziotis Roupas’ın savcı tarafından 8 Ocak 2017 tarihinde serbest bırakıldı ve çocuğun geçici velayeti büyükannesine verildi. Çocuğun akrabalarıyla birlikte hastaneden çıktığı belirtildi. Çocuğun akrabalarına teslim edilmesinin ardından annesi Pola Roupa ile Nikos Maziotis ve Konstantina Athanasopoulou açlık ve susuzluk grevini sona erdirdi. Çocuğun velayetine ilişkin kesin kararın altı ay içinde verileceği öğrenildi.

5 Ocak 2017’de Devrimci Mücadele üyeleri Pola Roupa ve Konstantina Athanasopoulou Atina’nın güneyinde yakalanarak tutuklanmış, polisler Nikos Maziotis ve Pola Roupa’nın altı yaşındaki oğlu Lambros-Viktoras Maziotis Roupas’i annesinden zorla uzaklaştırarak Atina’daki bir çocuk hastanesine götürmüştü. Aile üyeleri ve yasal temsilcilerinin polis gözetiminde hastanede tutulan çocukla görüşmesine izin verilmemesi nedeniyle üç Devrimci Mücadele üyesi “Çocuğun teyzesinin ve büyükannesinin gözetimine verilmesi” talebiyle açlık grevine başlamıştı.

[feed url=”https://www.yeryuzupostasi.org/2017/01/07/yunanistan-polisi-anarsist-devrimci-pola-roupanin-6-yasindaki-cocugunu-kacirdi/” number=”1″]

Yeryüzü Postası

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir