Yunanistan polisi anarşist devrimci Pola Roupa’nın 6 yaşındaki çocuğunu kaçırdı

kategori:

5 Ocak 2017 sabahın erken saatlerinde, iki Devrimci Mücadele* üyesi Pola Roupa ve Konstantina Athanasopoulou, Atina’nın güneyinde yakalandı. Konstantina başka bir evde tutuklanırken, polisler Pola Roupa’nın altı yaşındaki oğlununu kaçırdı.

Devrimci Mücadele üyeleri Nikos Maziotis ve Pola Roupa’nın küçük oğlu Lambros-Viktoras Maziotis Roupas, annesinden zorla uzaklaştırıldıktan sonra, polisler tarafından Atina’daki bir çocuk hastanesine götürüldü. Aile üyeleri ve yasal temsilcilerinin polis gözetiminde hastanede tutulan çocukla görüşmesine izin verilmiyor.

Bu uygulama karşısında, üç Devrimci Mücadele üyesi (Nikos Maziotis, Pola Roupa ve Konstantina Athanasopoulou) 5 Ocak’ta “6 yaşındaki çocuğun bir an önce teyzesinin ve büyükannesinin gözetimine verilmesi” talebiyle açlık grevine başladı.

Konuyla ilgili Pola Roupa tarafından yapılan açıklama:

“Panagiota (Pola) Roupa, sistemin iflah olmaz bir düşmanı olduğunu ve ölünceye kadar öyle olacağını ilan eder. Şimdi çocuğu bu savaşın ortasına koydular ve bana karşı intikam almak için onu cezalandırdılar. Çocuğumu kaçırdılar ve sabahın erken saatinde tutuklanmamızdan bu yana nerede olduğunu bilmiyorum.

Savaştayız, bu doğru. Ancak çocuğumla savaşmak, benim ya da yakın akrabalarımızın onu görmesine izin vermemek ya da onu bir kuruma göndermekle tehdit etmek, bu savaşta yapılabilecek en aşağılık davranıştır. Devlet aygıtında olanlar 6 yaşındaki bir çocuğa karşı savaştıkları için solucandırlar.

Ve şunu belirtmek isterim ki çocuğun anneme ve kız kardeşime verilmesini talep etmek için açlık ve susuzluk grevine başladım. Ben ölünceye kadar düşman olmaya devam edeceğim. Ve asla ödün vermeyeceğim.

Yaşasın Devrim!

Pola Roupa

5/1/17”

Konuyla ilgili Konstantina tarafından yapılan açıklama:

“Ben bir anarşist ve silahlı devrimci örgüt “Devrimci Mücadele” üyesiyim. Tek terörist devlet ve sermayedir. Yoldaşlarım Pola Roupa ve Nikos Maziotis’in çocukları akrabalarına ulaşana kadar herhangi bir şey yemeyi ve içmeyi reddediyorum.

Konstantina Athanasopoulou “

* Devrimci Mücadele (Revolutionary Struggle)Yunan hükümet binalarına ve Atina’daki Amerikan elçiliğine yaptıkları saldırılarla adını duyuran Yunanistanlı anarşist örgüt.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

“Yunanistan polisi anarşist devrimci Pola Roupa’nın 6 yaşındaki çocuğunu kaçırdı” için bir yanıt

  1. […] Yunanistan polisi anarşist devrimci Pola Roupa’nın 6 yaşındaki çocuğunu kaçırdı […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir